| g3orgiana16 a întrebat:

eu sunt la un liceu din localitatea mea dar as vrea sa ma mult la alt liceu din alta localitatea, bine inteles tot acel profil. Puteti sa imi spuneti si mie ce imi trebuie ca sa ma transfer si care sunt "etapele" happy.

Multumesc! :*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depui o cerere la secretariatul școlii unde vrei să te muți și în termen de 30 de zile vei primi un răspuns!
Pa, pa.

| Flaviucu a răspuns:

Te poti transfera doar daca cei de la scoala de unde esti vor sa-ti dea transferul spre alta scoala si cei de la scoala unde doresti sa mergi vor sa te primeasca.

| Mareacluj a răspuns:

Mergi la secretariat si intrebi de ce anume e nevoie. Pentru ca sigur o sa trebuiasca o cerere, restul actelor probabil le ai la liceul unde esti si se va face un dosar. Transferul depinde de liceul unde vrei sa mergi, adica acolo se va decide