| TrixLove a întrebat:

Funda. Pentru cei care joaca de mai mult timp Metin2 si au experienta, dar in server privat...cam cum as putea sa cresc o ninja. Dati-mi tutoriale sau un site sau ceva. Sau explicati-mi...de la lvl 60 in sus am nev de ajutor pentru a-i face items si magiile calumea. Ms. >big grin

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Ninja se poate juca in 2 moduri : Arc sau pumnal *asta probabil ca stii deja*.
Principalul la ninja este Dexteritatea. Bonusul dexteritate iti ofera daune suplimentare pe toate abilitatile ce tin de ninja deci incearca sa faci rost de el acolo unde se poate, mai ales pe arma unde iti pot pica valori mari.

Alte bonusuri utile sunt penetrarea si lovitura critica. Penetrarea este foarte buna mai ales daca esti pe pumnal.
Alt bonus pe care vrei sa-l ai pe cat mai multe obiecte este semi-om/half human sau hh. Asta pica pe multe obiecte dar la fel, pica valori mari mai ales pe arme. Asta iti da bonus impotriva oricarui inamic.

Astfel o arma completa ar arata ceva gen : Dex cat se poate, semiom cat se poate, critica si patrundere.

Armura trebuie sa aiba cat mai multa viata si bonusuri in functie de nevoi. O armura full are de obicei viata, rezistenta sabie, rezistenta pumnal si rez doua maini dar acum depinde de inamic.
S-ar putea sa vrei sa-ti faci armuri speciale pentru diversi inamici. Ex: armura exclusiv pentru bataie vs samani.

Pe accesorii incearca sa prinzi bonusuri precum semi om, patrundere sau critica pentru ca te ajuta enorm.

La nivel mare o sa vezi bonusuri precum paguba medie si autonomie arc dar momentan nu te intereseaza pentru ca sunt greu de realizat acele obiecte.

La magii ai mai multe nivele. M, G si P.
M le faci daca pui punctele de nivel la maxim.
G le faci daca citesti carti competenta pentru acel skill
P le faci cu niste pietre ale sufletului (sper ca am zis bine) care le investesti in anumite skill-uri.

Mai multe detalii despre magii ai aici:
http://pctroubleshooting.ro/......t-masterp/