| jfds a întrebat:

Imi puteti rezolva aceasta problema de clasa a 7?:ABCD patrat, MN perpendicular pe AE, E apartine segmentului MN, M apartine AB si N apartine de CD. AB=15 cm, masura unghiului dae=60 de grade, iar e apartine interiorului lui ABCD.Cat este MN? Var rog este urgent.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Merita să-ți faci un cont doar ca să fii raportat?

Sunt sigură că știi foarte bine că temele sunt interzise pe TPU. Dar ai vrut să-ți încerci norocul, nu? E, ghinion! Dar o să-mi mulțumești la Bac.