| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

În ultimimul timp sunt foarte speriată. Mă doare capul de 1 spătămână - 2. Am fost la un oftalmolog în vară și acesta mi-a recomandat niște ochelarii pe care îi am, dar NU ÎI PORT. Menționez că am 13 ani. Credeți, că mă doare capul din această cauză? Că nu port ochelarii? Fundă sad

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, e foarte posibil. Daca nu ii porti, dioptriile vor creste de-a lungul lunilor si efortul de a vedea clar va rezulta in dureri de cap. Ar trebui sa ii porti, chiar daca poate nu iti place sau daca se poate, sa ii inlocuiesti cu lentile de contact, chiar daca e ceva mai costisitor.

| Lvrkiosif a răspuns:

Da asta ar putea fi problema.