| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea aceasta este legata mai mult de invatamant.Deci, in clasa noastra un baiat a rupt o foaie de catalogul clasei. Diriginta ne-a spus ca vom repeta toate testele pe care le-am facut de la inceputul anului scolar si ca acest catalog va fi respins.Este adevarat? Si inca ceva, dupa tot ce s-a intamplat sunt sanse ca diriginta noastra sa ia o alta clasa? Funda pentru cel mai folositor si rapid raspuns!

3 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cum sa rupa? asa as goli scolile de cei care nu vor sa invete..vai de voi ar fi de-as fi eu ministru la educatie. da, diriginta voastra daca nu ia o alta clasa ii cea mai nebuna femeie din lume

si ce tine de teste..habar nu am. daca asta e pedeapsa, inseamna ca ati scapat usor

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, daca te referi ca rupt-o, adica a desprins-o, nu cred ca veti repeta testele, pentru ca se poate coase. Daca a rupt-o bucati, atunci cred ca e posibil...Chiar nu stiu ce sa spun, nu-mi vine sa cred ca exista elevi atat de inconstienti incat sa faca asa ceva. Daca ar fi dupa mine, ar trebui exmatriculat si sa nu se mai poata inscrie la nicio scoala. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a desprinso dar nu a rupt-o nici in bucati doar o parte adica este ca atuncicand tai cu foarfeca o jumatate de hartie dar el nu a rupt-o de tot cam pana mai multe de jumatate de pagina