| aLaLa a întrebat:

Ma confrunt cu o problema foarte nasoala! Colegii mei isi bat joc de mine, fac mistouri si cate si mai cate.Cand plecam la laboratorul de fizica (noi suntem 29 in clasa) nimeni nu vrea sa stea cu mine, iar eu stau singura! Nu mai am incredere in mine! Orice sfat e binevenit!

3 răspunsuri:
| snowflake a răspuns:

Cred ca este timpul sa nu mai pui la suflet comentariile rautacioase ale colegilor happy
se vede ca s-a dus increderea in tine, ce ar fi sa ti-o recapeti din nou?
nu vrea nimeni sa stea cu tine, f bine! ei au de pierdut!
incearca sa te concentrezi mai mult pe scoala, si nu mai pune la suflet toate mizeriile astea happy

| AnonymousMm a răspuns:

Buna! Si mie mi se intampla f des sa ma simt ignorata si data la o parte. Si nu ma simt asa fara motiv, chiar sunt ignorata de multi...Nu trebuie sa pui la suflet tot raul care se spune despre tine, ignora-i pe cei care iti vorbesc cu rautate si demonstreaza-le ca esti mai desteapta decat eihappyTrebuie sa ai incredere in tine si nu te da batuta neverwinking
Pentru oricine exista cate unprieten:*

| clauss a răspuns:

Totul pleaca din interiorul tau, neincrederea in tine, tu concentreaza te pe persoana ta, dati silinta la ore si o sa vei ca iti vei gasi si tu un coleg care sa fie cu tine, nu pune la suflet