| anonim_4396 a întrebat:

ma gandeam. la ce liceu sa intru. mi-a venit asa de-o data laughing spuneti-mi si mie ce profile sunt, adica mate-info. restul?
FUNDA bineinteles! si vot :*: >big grin

Răspuns Câştigător
| aleeeee_1907 a răspuns:

Bunehappy eu zic sa alegi stiinte sociale e destul de usor profilul in schimb un mate info de te poate ajuta pe viitor dar dace esti tipul de persoana caruia ii place sa`si traiasca viata nu sa o "toceasca" alege stiinte-socialehappy

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

1)profil real
-matematica informatica
-stiintele naturii
2)profil uman
-filologie
-stiinte sociale
3)profil servicii
-turism si alimentatie
-economic
-comert
Si apoi vine profilul tehinc,profilul de resurse naturale si protectia mediului,profilul sportiv, profilul artistic, liceele vocationale(teologic si militar).
Dar banuiesc ca cele de la uman si real te intereseaza.

| birdie14 a răspuns:

Limbi straine(filologie)
SN(Stiinte Naturale-Chimie, Fizica, Biologie)
SP(Stiinte Politice)
Economie
Medicina
Stiinte Sociale
Protectia mediulu
Industrie alimentara happy
Turism si alimentatie
Electric
laughing
Cred ca m`ai sunt dar deocamdata cam atatea mai cunosc.happy

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna
pai profile sunt o gramada de exempleu :

-mate info [este un profil de real adica se bazeaza mult pe matematica fizica si chimie ]

-filologie[este un profil umanist este cam greu pentru ca trebuie sa inveti multe limbi straine si trebuie sa le tocesti mult ]

-stiinte sociale [este tot un profil umanist si este usor ]

-nutritie si turism [
Daca esti in clasa a9a,nu faci deloc practica.Practica aceea consta in "arta servirii" la un restaurant.Mai exact, te duci la un restaurant si faci practica, cum face chelnerul si barmanul asa vei face si tu.In timpul verii nu se face practica.In clasa a10a,de asemenea, nu se face practica, doar 2 zile pe saptamana.Ve-ti sustine un examen in perioada 20-27 iunie cu temele pe care le aveti, la gastronomie si la realizarea unui mise-en-place.In clasa a11a vei avea de facut un proiect,cu o tema,de exemplu:Coktailul,sortiment, preparare, loc.in meniu; Realizarea listelor meniu; Servirea preparatelor lichide si multe altele(proiectul trebuie facut in Power Point).In clasa a12a vei merge normal, ore.Iar in clasa a13a vei da din nou un examen, teze semestriale si bac-ul.]
-pedagogie[daca iti plac copii si ai rabdare poti face acest profil urmat de facultatea de drept si te poti face invatatoare 1-4 ]

-sociologie[te poti face analist politic a te duci la televizor sa comentezi despre politica si din astea ]

- profil electrotehnic
-profil tehnic
-stiinte ale naturii
-economie
sper ca te-am ajutat numai bine pa pa

fundita puppy dog eyes?

| AnAiLuI a răspuns:

Resurse naturale si protectia mediului
stiinte sociale
stiinte ale naturii
chimist in laborator
profil tehnic
profil electrotehnic
filologiewinking
etc love struck
fundalove struckbatting eyelashes