| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

ma numesc Diana si am aproape 18 ani, eu sunt romanca, dar si unguroaica
si am auzit ca ungurii sunt foarte violenti,, stiu asta, dar nu stiu nimic despre Ungaria, si vreau sa stiu daca limba este grea
intr-un timp ma gandeam ca ar fi bine sa invat si maghiara, dar nu sunt sigura
ma puteti ajuta cu cateva imformatii si daca limba este grea?

Răspuns Câştigător
| AndreescuMMO a răspuns:

Daca nu ai invatat pana la varsta asta, ce rost are sa mai inveti acuma? nu iti foloseste la nimic oricum, mai bine pui mana pe engleza pentru ca iti este cu mult mai de folos.
Ungurii din totdeauna au fost foarte violenti, ei au venit aici in perioada marior imigratii, cand multe popoare au venit din asia aici la noi in europa, dupa cum stii Romanii se trag din daci si romani, deci suntem un popor latin, nu un popor barbar. oricum ura rasiala dintre romani si unguri nu se va stopa niciodata, deoarece dea lungul istoriei din sec. v- vi pana in sec xx sau tot purtat razboare intre romani si unguri.
iar limba este foarte grea si incurcata.
am o matusa care a fost nevoie sa invete ungureste, si nici dupa 15 ani nu stie asa bine chiar daca a trait zilnic cu intr-o zona unde predomina unguri care din pacate se afla in Romania.

| sabin89 a răspuns (pentru AndreescuMMO):

"deoarece dea lungul istoriei din sec. v- vi pana in sec xx sau tot purtat razboare..." - Nu stai prea bine cu gramatica. - "de-a lungul", "s-au purtat".

| AndreescuMMO a răspuns (pentru sabin89):

Ma concentram aspura a ce voiam sa scriu, nu aupra a ce am scris, totusi buna observatia ta. Gresala mea e ca nu am verificat continutul pentru ca nu mi-am dat seama de ororile facute happy

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Păi cum esti si unguroaică dar nu stii limba, esti născută aici? sau ai dublă cetatenie? Sau tatăl taău r român si mama unguroaică sau invers, ne poti explica? Multumesc.

| KodrutZ a răspuns:

Daca nu ai invatat pina la 18, stai calma.winking