| Bquna a întrebat:

Bună TPU! Mâine e prima mea zi de muncă, ca lucrător comercial la mc. Nu am deloc experiență, am foarte multe emoții... Ce sfaturi îmi dați? Există ceva regulament? Știu că uniforma ți-o dau ei, dar de exemplu părul trebuie neapărat să-l ții prins, ai voie cu unghii cu ojă? Ce chestii credeți că ar trebui să știu pentru mâine? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Vei fi instruit/a in primele zile despre cum functioneaza lucrurile.In mod normal nu e igienic cand lucrezi in astfel de spatii sa ai unghiile lungi si date cu oja, chiar daca porti manusi.Iar parul trebuie si el sa fie prins bine.Nu cred ca tie ti-ar placea sa ti se serveasca mancarea sau bautura si sa gasesti un fir de par, nu? Iti cam trece apetitul.

https://pixxiesshares.blogspot.com/2010/11/viata-la-mcdonalds.html

Succes.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Sfaturi o sa iti dea aia, ba mai mult o sa iti arate ce sa faci, cum sa faci, adica or sa te instruiasca, o sa iti spuna si de reguli, ce ai voie, cum ai voie etc.
Nu trebuie sa stii nimic, esti ca la scoala, te duci acolo te invata aia, ce trebuie, tu doar trebuie sa te tii de treaba.

Daca nu tiau spus pana acum, cum sa mergi imbracata, arenjata, machiata, or sa iti spuna in prima zi, in ziua aia si poate si alte cateva zile, cam asta o sa faci, pe linga ca mai ajuti pe acolo, o sa inveti asa din mers toate ce se fac, sau ce tine de jobul tau acolo.