| Alin5644466 a întrebat:

Buna TPU, nu inteleg un lucru, de ce imi da tik tok-ul comentariile jos degeaba? Am scris un comentariu la un video si nici macar nu am folosit vreun cuvant jignitor. De exemplu, am scris: "cum gasesc pe Youtube" ca era un video pe care voiam sa il gasesc pe Youtube si spunea ca incalca regulile comunitatii "spam si comportamente inselatoare din cont" zici ca am promovat ceva, doar am intrebat cum gasesc video original pe Youtube si altii injurau de rupeau si foloseau cuvinte urate si nu le dadeau comentariile jos si mai injurau si in engleza. Sau alt comentariu: "pov:tantarul la 3 dimineata" si era un meme video

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Daca postezi prea multe comentarii in prea putin timp, e posibil sa considere ca spamezi.

| Alin5644466 explică (pentru dullcat):

Pai nu postez multe, postez o data la ceva timp si altii injura si in engleza si nu le da comentariile jos si mie imi da pentru nimic jos

| StimabiluI a răspuns:

Probabil TikTok vrea să îți țină utilizatorii pe platforma lor și șterge orice comentariu care i-ar putea direcționa spre alte site-uri concurente, cum sunt YouTube ori Instagram.

| Anonimdadada111 a răspuns:

Salut! "cum" in romana practic inseamna "how" in engleza, dar dupa scriere "cum" inseamna in engleza un cuvant nepremis pe tiktok (sp*rma), de aceea tik tok iti sterge comentariile!