| NuDauNiciunNume a întrebat:

Buna TPU. Nu mai rezist. Logodnicul meu imi reproseaza ca din cauza mea nu a plecat acum cativa ani in UK ca sa fi avut acte acum caci acum e dificil de mers si nu stiu cum sa mai facem. Acolo avea si prieteni si rude si ne-ar fi ajutat sa gasim cazare si sa se angajeze. Dar pentru ca in adolescenta spuneam ca nu mi-ar placea sa plece, acum zice ca din cauza mea totul merge prost. Simt ca totul e vina mea si nu stiu ce sa fac. Nu ii convine nimic si eu sunt vinovata de toate.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Logodnicul tau ar trebui sa faca diferenta intre mentalitatea specifica adolescentei si cea specifica unor adulti tineri.Adica, acum sunteti adulti, nu? Jumatate din vina o poarta si el, iar daca are de gand sa iti tot scoata ochii pentru decizia de acum x ani, e posibil ca relatia sa scartaie in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una e cand erati tineri si alta e acum! Poate nu mai puteti merge deocamdata dar sunt sigura ca in viitor veti putea rezolva! El este suparat, iar la suparare oamenii acuza pe oricine de orice! Nu te ingrijora ca va trece si va veti intelege iarasi si veti putea sa si plecati in UK!

| Hyperion7 a răspuns:

Atunci nu ar fi o idee sa ii acorzi toată libertatea din lume sa facă borș unde vrea el.
Până la urmă partenerul e sa te facă să te simți iubita și apreciată,nu ca ultimul om,e alegerea ta daca te complaci în relația asta.
Dar din punctul meu de vedere, m-as reprofila și l-aș lasa sa facă fix ce-l taie capul.
Acum că e logodnicul tau, dar când te căsătorești...ce sa mai, te și bate happy
Mare grija, astfel de comportamente nu sunt normale!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă e asa șmecher cum se crede de ce nu se duce și acum să facă rahatul praf in UK?

| J0B0MAT a răspuns:

A fost alegerea lui, tu ai făcut-o pe a ta. Putea să nu țină cont și să plece, că nu l-a obligat nimeni să stea.
Și eu am făcut alegeri bazate pe dorințele altor persoane și acum le regret.Dar au fost alegerile mele greșite, nu pot da vina pe nimeni decât pe mine.E ușor să dai vina pe celălalt ca să scapi de responsabilitatea și vinovăția propriilor alegeri.Dar presupun că e un adult și trebuie să își asume alegerile greșite sau nu.
Și oricum, chiar dacă ar fi mers mai demult, acum tot s-ar fi complicat lucrurile de când a ieșit UK.

| relian a răspuns:

Si intrebare care ar fi?