| BieBianca a întrebat:

Nu stiu cine mi-a scris din Spania iar daca cineva stie Spaniola va rog frumos sa imi ziceti ce sa fac pentru ca pare ca e ceva de sex si nu stiu ce chiar asta mi-a scris,, Soy una mujer española de alto niveleconomico. Busco hombre discreto para sexo y compañia.Gratifico. LLamame a mi telefono de abonado 803544017" Ce sa ma fac imi este frica si am doar 14ani! sad :,(
Si da e de pe telefon.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sunt mesaje trimise de escroci. Nu le da curs. Nu deschide emails de la lume pe care nu o cunosti, te poti alege cu virusi. Poti sa primesti mesaje ca ai castigat o loterie, ca ai primit o mostenire, ca esti citata in justitie, de la femei care vor sex si multe altele. Toate astea sunt incercari de a te face direct sau indirect sa dai bani. Nu le deschide, sterge-le imediat!

| gelu1970 a răspuns:

E un anunt tip SPAM. vezi ca telefonul 803... te nenoroceste in caz ca suni.
sterge mesajul si fa bine ruleaza un antivirus sau un cleaner prin telefon.
desigur, mesajul ti-a fost trimis deoarece ai intrat in pagini mizerabile.

| BieBianca explică (pentru gelu1970):

Daca ai vrea sa stii nu am intrat in nici o pagina mizerabila niciodata si nu am dat la nimeni necunoscut numarul meu de tel