| Monyyyyy a întrebat:

Bună TPU nu știu ce să întâmplat cu mintea mea deci sunt clasă a 9 a la Colegiu profil electric,m- am pus puternic pe mate,fizică, chimie.La mate am un 6 și un 4 sad știu ca nu is mari da în generală am avut unu tâmpit și am pierdut mult la el dar la fizică și chimie merg f bine. Chestia e ca am inspector la mate e dur cu notele mi- e frică să nu i- au 4 în teză a fost f greu,eu chiar învăț să știți. Mintea mea nu prea reține istoria am o profesoară tâmpita rau,credeti ca are legătură ca m- am pus pe mate și mi- am cam pierdut abilitatea pentru astea umaniste.Ce părere aveți? Chiar as vrea să fiu inginera electrică pentru asta lupt dar știu ca îmi va fi greu sad Sunteti careva ingineri electrici,cum a fost facultatea grea? La fizică merg f repede dar la mate nu prea v- am spus am pierdut, e multa matematică sau mai multă fizica? Am ceva șanse? Până în a 12 a o să îmi revin sper.Va rog nu fiți rai mai bine nu răspundeți atunci.Dau funda pentru răspuns bunwinking

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E foarte bine ca stii ce vrei! Nu-ti face griji in legatura cu matematica, e mai grea in a 9-a, adica sunt vectorii aia si chestiilea alea tampite, "operatori logici" sau cum li se spune laughing) O sa fie mai usor in timp.

Eu in liceu chiar nu m-am descurcat cu fizica laughing) Tot asa, n-am avut profesor bun in generala si nici eu nu mi-am dat interesu.

Eu iti spui s-o dai naiba de istorie(chiar daca mie mi-a placut mult la fel ca si geografia).

Concentreaza-te pe materiile la care dai bacul, asta conteaza si din clasa a 11-a sa incepi sa faci si pregatire pentru admitere.