| Whatever07 a întrebat:

tpu..nu vreau sa o lungesc prea mult, dar. vreau un sfat..am 14 ani, m-am mutat in alta tara..si..inca vorbesc cu toti prietenii mei,blah, blah..ne intelegem, dar..am un prieten foarte bun.(baiat, da)..cu care ma inteleg super bine, doar ca simt putina raceala din partea lui..simt ca nu vrea sa ma asculte si simt ca mereu vrea sa inceapa o cearta..intrebarea mea ar fi..cum sa scot de la el partea cea sensibila? pentru ca.din nefericire e foarte ironic etc.(si mie imi plac glumele,ironiile, dar cand sare calu' ma dezgusta). vreau doar sa ma ajutati..sa imi spuneti ce sa ii zic..pentru ca tin prea mult la el.dar lui i se pare ca imi bat joc.iar eu cum spuneam,simt ca trebuie sa ii spun ceva, dar nu stiu ce..habar nu am daca ati inteles ceva. sper sa ma puteti ajuta, dau funda.sad

1 răspuns:
| LexiEla a răspuns:

Daca el era ok pana sa pleci inseamna ca plecarea ta l.a afectat cumva si incearca sa fie rau ori ca sa se razbune ori ca sa se consoleze. Incearca sa gasesri o solutie. Cel mai bine e sa vorbesti cu el, sa l intrebi. Probabil va spune ca ti se pare, dar da.i exemple concrete de cand a fost rece