| anonim_4396 a întrebat:

Oare credeti ca e gresit sa fii linistit? Sa preferi sa iti petreci timpul in liniste singur? Sa n-ai mari sperante la ceea ce vrei sa iti doresti, sa fii negativist si indiferent in viata de zi cu zi.

3 răspunsuri:
| Afãrinツ a răspuns:

Dacă speri puțin, primești puțin de la viață. Deci este bine să speri cât mai mult, astfel crescând șansele de a primi măcar jumătate din cât sperai.

Plus. și eu sunt retrasă uneori, sunt zile în care vreau doar să ascult muzică și să stau eu așa ca nebuna, să mă holbez la un perete și să mă gândesc.
Nu este nimic neobișnuit, însă ieșitul în lume este folositor în creșterea statutului tău, ca om. Sugerez să iei pauze scurte, să ieși afară. Interacțiunea cu fiecare om pe care îl vezi te poate influența cumva. Nu ai de unde să știi cum, asta până nu încerci.
Multă baftă happy

| RAY a răspuns:

Daca tu asta vrei si asa ti bine nu e rau,nu te lua nu trai dupa ce spun alti,traieste cum vrei tu, degeaba isi spun eu ca e rau eu nu pot fi tu sau invers, eu unu sunt obisnuit sa comunic cu lumea, ador singuratatea are multe benefici dar si comunicarea, negativist nu-i bine trebuie sa fi rational

| liviu890 a răspuns:

Sa fii linistit nu e gresit. Eu sunt linistit si cel mai mult imi place sa imi petrec timpul liber in liniste, singur! Dar am mari sperante in legatura cu ce imi doresc si de obicei cu cat imi doresc mai tare ceva si lupt pentru el, de obicei il obtin! Nu sunt negativist deloc, indiferent sunt intr-o oarecare masura. Sunt indiferent in legatura cu prostiile pe care le intalnesc. Deci nu e OK sa fii negativist si pesimist! Sa fii linistit e OK.