| CosminBoss22 a întrebat:

Bună TPU (scuze pentru categorie), am 13 ani si de ceva timp ma framanta asta, eu acum o luna cum ma plimbam eu prin oras m-au prins 2 ţigani mai mari ca mine și mi-au luat lanţul de aur și telefonul și pana la urma mi l-au dat de buna voie ca m-am dus acasa si ne-am intalnit iar dar cu parintii si eu am aflat ca ei sunt la scoala mea, chiar daca nu sunt in aceeasi clasa dar mereu cand ma duc la magazin ii vad, se plimba peste tot mereu si mi-e frica sa nu ma prinda iar pentru ca daca eu i-am parat pe ei si au fost nevoiti sa mi le dea inapoi mereu cand ma duc pe strada mi-e frica sa nu ii vad, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii curajos. Dacă se mai întâmplă asta te poți adresa din nou la organele de ordine, până se potolesc.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Apuca-te de un sport de performanta, o sa iti dea incredere in tine.
Tiganusii aia 2 pe asta se bazeaza: neincrederea si frica ta.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru AngelErmin):

Eu vorbeam strict de faptul ca o sa ii creasca increderea in el si nu o sa mai fie asa temator. Nu ma refeream sa se ia la bataie si sa faca pe smardoiu laughing ca nu violenta e solutia.

Răspuns utilizator avertizat