| CosminBoss22 a întrebat:

Bună TPU (scuze pentru categorie), vreau sa vă întreb ceva, eu cum sunt pe a 7-a aș vrea să învăţ ca să ajung undeva în viaţă dar eu m-am obișnuit cu acel stil de viaţă la care nu învăţ și oricât incerc sa invat la un test mi se duce din cap aceea idee si nu mai invat, stiu ca multi o sa ziceti doar sa invat dar cum mama mea este in Germania iar tatal meu nu prea ma supravegheaza, eu nu am nici o determinare de a invata si nu invat, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

In mod sigur ai avea nevoie de cineva care sa te motiveze asta e just.Nu ai pe cineva la care tii si ti-ar oferi acest lucru? sa te motiveze? Dar nu te intrista daca nu gasesti asa ceva.In viata poti ajunge cineva si dupa ce termini liceul.Sunt oameni cu 2 facultati si totusi nefericiti iar altii cu 12 clase care fac afacere si reusesc in viata tot ceea ce propun.Tu fa ce poti si in rest ai rabdare.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

O sa lucrezi oricum. ca necalificat faci fata vietii.