| Florentina9210 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce reprezinta visul urmator: Am visat ca mergeam cu o verisoara de a mea, si deodata ne acosteaza 4 indivizi. Partea proasta e ca pe au lasat-o in pace si ei tot dupa mine veneau. Cat timp ei m-au chinuit ma uit si ghiciti pe cine zaresc, pe fostul meu prieten statea deoparte cu mainile in san si zambea la toata aceasta intamplare. M-am trezit destul de dezorientata. Ce semnificatie ar avea?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un vis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul e vishappy
Realitatea e realitatehappy
Tea afectat mult aceasta relatie si comportamentul lui.
De aceea nu poti sa il uiti...
Plus ca te mai si hartuieste...
Uital tiam mai zis.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Visele sunt de obicei reluari ale activitatii cerebrale. Ganduri, emotii, griji, dorinte etc. Cu siguranta, undeva in subconstientul tau, fostul inca e ''activ''. Toate intamplarile adunate, formeaza un tot unitar numit...vis. happy
Deci, nu e cazul sa te gandesti prea departe.
O zi buna si vise placute. happy

| Florentina9210 explică (pentru Roxin):

De la un timp, tot timpul imi apare in vise, desi noi am incheiat relatia de acum un an. Ma jigneste sub anonimat, ca vrea sa fiu a lui. Ca el ma vrea pe mine, ca nu conteaza ce vreau eu...

| aCek1ng a răspuns:

Posibil ca in relatia cu fostul prieten sa fi avut niste certuri care te-au marcat.
Rar visele au legatura cu realitate.
Oricum visele raman doar vise.
Este posibil sa iti fi pus gand rau.

| Florentina9210 explică (pentru aCek1ng):

Da, tot ce e posibil. Din partea lui ma astept la orice. Este o persoana posesiva si geloasa care nu a acceptat faptul ca nu am fost a lui.