| Andreiutza1809 a întrebat:

Buna TPU
Stiti ce inseamna cand visezi ca un baiat iti ia apararea, adica un alt baiat spune ceva de tine si celalalt spune ca nu e cum zice el, etc. Aseara am visat asta si nu prea stiu ce inseamna.
Se poate sa fi adormit cu gandul la acel baiat, sau persoana respectiva a adormit cu gandul la mine?
Cum e cu visele, ar putea sa se indeplineasca?
Va rog, am nevoie de ajutor
Fara jigniri.
Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Da, visele se indeplinesc din cand in cand.(Chiar mai des decat iti imaginezi numai ca de obicei le uiti, de aceea nu iti dai seama cand se indeplinesc)
Eu cred ca il placi (cel putin un pic) si ca ti-ai dori sa se intample asta.De obicei acesta este sistemul dupa care se formeaza un anumit vis.
La mine se indeplinesc aproape toate visele.(Inafara de cosmaruri...pana acum cel putin)
Depinde...visul reprezinta o imagine redata de creierul tau, de obicei ceva din adancul tau, la care te-ai gandit cat de putin. Este luat oarecum aleatoriu. Cu cat te gandesti mai mult la un lucru, cu atat ai sanse mai mari sa-l visezi dar nu este obligatoriu.Eu unul cred ca te-ai gandit un pic la el si de aceea creierul ti-a conceput acest vis.
(Oarecum din intamplare)

S-ar putea sa fie un vis din acela premonitoriu, depinde.

"Visele premonitorii reprezintă după autorii de scrieri despre paranormal informații sau întâmplări care se petrec în vis înainte ca ele să se manifeste în realitate, în lumea exterioară. De multe ori aceste vise exprimă doar tendința pe care ar urma-o evenimentele vieții reale dacă ele ar urma cursul lor din viața curentă."

| Andreiutza1809 explică (pentru RainmakerX):

Da, imi place putin de el.
Dar cand il visezi nu poate insemna ca acel baiat se gandeste la tine? Poti sa stii cand un baiat se gandeste la tine, sau asta nu exista.

| RainmakerX a răspuns (pentru Andreiutza1809):

Tot ce e posibil. Eu zic sa-l intrebi pur si simplu dar mai intai sa te apropii un pic de el.Multumesc pentru fundita!
Succes!

| Andreiutza1809 explică (pentru RainmakerX):

Ok, nu ai pentru cewinking
Mersii

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

E doar un vis. Visele se folosesc de imaginația, gândurile tale și de ceea ce cunoști/ce ai văzut pana acum. Visele care se împlinesc sunt ori bazate pe fapte concrete și logice, ex: mâine am Bac-ul, n-am învățat nimic și visez ca pic; e normal sa pici. Sau unele vise se împlinesc din pura coincidenta.
P.s: exemplul cu Bac-ul este de fapt o teama, deci un coșmar, dar pot fi și cazuri pozitive.

| AgentBomboana007 a răspuns:

Visul reprezinta ceea ce-ti imaginezi, experiente anterioare sau rezolvarea unor probleme care te macina de mai mult timp!
Visezi ca iti sta gandul numai pe acel stimul. Atragi spre tine ceea ce gandesti!
Visele nu reprezinta nimic important!
La fel este si cu Reveria (visarea cu ochii deschisi), iti imaginezi tot felul de chestii vu voia ta sau fara voia ta. Ai adormit cu gandul l acel baiat si de aceea ai visat!winking