| CraziiKiduu a întrebat:

Ştiţi vreun şampon pentru descurcarea părului, în acelaşi timp să fie şi pentru mătreaţă? Sau 2 şampoane, pentru mătreaţă şi descurcarea părului? Vă rog mult. Părul meu se încurcă aşa rău (am păr lung), când crezi că e descurcat se încurcă din nou! Dacă descurci într-o parte, în cealaltă este încurcat... App: nu foloseam înainte decât Wash-Go (parcă aşa îi zice) for her (pentru ea) şi îmi mergea bine cu el. Acum mă spăl cu acelaşi şampon, doar că este cu extract de mare parcă. Nu am folosit pe el fixativ sau alte prostii nu mai ştiu ce. Fundă (desigur) la cine mă ajută... Şi un sincer mulţumesc!

2 răspunsuri:
| capsuna16 a răspuns:

Te inteleg! Si eu aveam aceeasi problema! Am incercat un sampon cu propolis luat de la farmacie si mi-a prins bine. Ti-l recomand si tie! Se numeste '' Sampon cu propolis'', asa scrie pe el si scrie in romana. Nu uita se i-a de la farmacie! Funda?

| Maidanezul a răspuns:

1 nu vreau funda.2)leacul bunicii.te speli la cap in rinduiala ta, bunica foloseste sapun de rufe facut la tara.3)clatesti parul de ii sar ochii cu apa chioara 4) ai la indemina o cana cu apa in care ai pus un galbenus de ou si restul apa bine amestecate 5) umplii chiuveta pina la gaura de prea plin si torni cana cu amestecul6) amesteci bine apa si te clatesti in apa cu ou 7)freci bine parul si pielea capului cu apa cam 5-10 min, 8)storci parul ca pe rufe sa curga apa in exces 9)freci parul si pielea capului cam 5-10 min 10) il usuci cu prosoape nu cu feonul.11) parul devine ca matasea si incepe sa se refaca 12)parul nu va mirosi a ou deoarece solutia este ff diluata.14) repeti chestia de 3-4 ori doar cind te speli.15)Bunica are parul inca negru si ioc matreata si lung cam de 1 m. Faci ce te lumineaza mintea.Nu pui placa in par si alte nebunii.
Ps o sa zici de ce galbenusul Re citeste pe net