| Hikari a întrebat:

Buna TPU.
Sunt blonda, bine nu chiar blonda, sunt un fel de saten foarte deschis cu suvite blonde (foarte blonde) si imi doresc foarte mult sa fiu bruneta prin metode naturale.
Help?
A da am vazut pe net ceva legat de frunze de nuc, dar nu stiu exact cum sa fac ceva cu ele.
In fine laughing. Stiti voi la ce m-am referit.laughing
Mersi & Funda.

Răspuns Câştigător
| ζøvعღ a răspuns:

Ca sa iti inchizi nuanta parului, foloseste un decoct din frunze de castan, nuc sau urzica. Parul proaspat spalat se clateste cu o solutie preparata din oricare dintre plantele mentionate. Pentru par inchis la culoare foarte bune sunt si cojile de nuca. Marunteste prin masina de tocat 2-3 cani de coji de nuca verde si amesteca-le cu o lingura de ulei, doua linguri de otet de mere si 50 ml de apa fierbinte. Lasa amestecul sa se raceasca si dupa aplica-l pe parul spalat si putin uscat cu ajutorul unei pensule late (asemanatoare cu cea de vopsit). Acopera-ti capul cu o casca de plastic, folie sau prosop si lasa sa actioneze in jur de 45 de min.

Sau te poti da cafea in par si stai 3 ore la soare. Fa asta cateva saptamani si automat ti se va inchide

Apropo de metoda cu frunzele de nuc:
-Iti faci ceai cu ele
-Dupa ce ai folosit sampon, te clatesti cu ceaiul pe cap.
Sper ca te-am ajutat.
Funda:*?

1 răspuns:
| euforiaa a răspuns:

Prin metode naturale nu cred ca o sa reusesti happy Poate ca o sa se inchida putin culoarea parului..saten inchis, dar sa devii bruneta fara vopsea nu cred ca sunt sansewinking