| Faranume97 a întrebat:

Buna TPU, sunt cu iubitul meu de 1 an jumate, el are 25 eu 27 de ani, se comporta frumos cu mine, si e foarte grijuliu, mai pe scurt e perfect, sau poate nu… nu prea comunicam, (asta fiind de la începutul relatiei)dar problema e ca acum trei saptamani l-am prins ca vorbea cu o fata pe snapchat si in fine, si au trimis si poze bla bla bla, nude mai pe scurt, cand i-am zis mi-a recunoascut direct si a zis ca nu se va mai intampla, dar si cand am avut doar 5 luni tot asa a facut, deci, l am prins de doua ori, acum nu mai am incredere in el, astazi si a schimbat si pinul de la iphone, pe motiv ca nu i place sa l controlez, dar problema e ca nu am incredere deloc in el dupa ce mi-a facut treburile astea, intrebarea e, are rost sa continui cu el? Pe langa astea, el nu imi zice niciodata ce planuri are

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce încredere să mai ai in el?

| dullcat a răspuns:

Daca nu vi se intersecteaza deloc planurile de viitor si te-a mai si inselat de doua ori, iar comunicarea este zero, crezi ca relatia va tine? Iubitul tau e departe de a fi perfect.Sa se comporte grijuliu e minimul, alaturi de respect, atasament, loialitate etc. valori reale pe care trebuie sa se bazeze o relatie sanatoasa, valori care nu rezulta deloc din ce ai scris tu aici.Ca sa-ti raspund la penultima intrebare, din perspectiva mea, un mare nu, imi pare rau.Mai intelept e sa va vedeti fiecare de propriul drum, nu sa accepti asa ceva cu frica ca poate nu gasesti pe cineva potrivit numai pentru tine.Vei gasi, ai incredere, atat timp cat iti propui cu adevarat si termini cu acest capitol trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| Standt a răspuns:

Ca vorbeste, nu e grav. Grav este ca si-au trimis poze nud. "Nu se lasa controlat"? Se foloseste de tine pana gaseste alta. Lasa-l imediat. Ieri daca se poate.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Nu, nu are rost. Esti fraiera ca inca stai cu el, o sa faca asta la nesfarsit 1) pentru ca nu ii pasa de tine 2) pentru ca te vede ca nu te duce capul si accepti.
O femeie normala si cu stima de sine ii dadea flit in secunda doi.
Ridica-ti standardele.