| TheBeautifulGirl a întrebat:

Sunt foarte necajita! O prietena de la mine din bloc se tot lauda ca pleaca la mare! Eu i-am spus ca sa nu se mai laude asa! Ei, ea s-a suparat si a inceput sa ma barfeasca. A spus ca eu sunt saraca pentru. ca nu ma duc la mare. A spus ca sunt enervanta si toti au aprobat-o. Mie nici nu-mi place la mare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Maddly a răspuns:

Incearca sa o eviti. Daca ea te barfeste inseamna ca nu-ti este prietena. Daca va vedea ca pleci fara sa-i vorbesti se va simti prost si se va potoli.Si daca toti au aprobat-o inseamna ca nici ei nu-ti sunt prieteni asa ca fa-ti altii.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa te mai amesteci in felul de comportament al cuiva.Altfel risti sa fi dezaprobata de cei din jur.