| iuliana12345678910 a întrebat:

happy
Sunt genul ala de fata mai retrada, care nu ii place sa fie in centru atentiei. Ceva in genul. Stau in umbra si privesc. In pauze la scoala. Prefer sa stau calma, cu niste casti un urechi. Si sa-mi vad de treburile mele. Mai vine lunea ma mai baga in seama. Dar dupa la fel, eu imi vad de treaba mea. Nu zic ca subt singura (fara amicii prin pauza) ptc ca nu am prieteni. Subt singura pentru ca asa ma simt eu bine.In lunea mea. Sa stau cu gandurile mele, muzica mea. Si ma gandeam ca am devebit in astia nici 2 ani dintr-o fata activa, vesela si etc. Intr-o fataa. nu stiu cum sa zic. Un gen mai spre emothinking Dar nu vreau sa imi fac nici un rau. laughing nu vreau nici sa ma sinucid nici sa imi tai venele deci stati chill totilaughing doar ca se observa asta si in hainele pe care le port. Negru. Negru cu albastru. Negru cu rosu. Negru cu mov. In principiu mult negru. Voi ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
| Ioana241 a răspuns:

Sa stai cum te simti tu mai bine, dar sa incerci sa dai o minima atentie celor din jur, ca sa nu fii considerata altfel decat esti. Intr-o pauza, sa mai razi si tu un pic, sa socializezi. happy

| yekto a răspuns:

Daca la aceeasi intrebare dar la alt post ti-am zis sa incerci culori mai vii acum te intreb: ce-ar fi sa stai goala big grin rolling on the floor
asta exprima ceea ce vrei, sa fii singura fara nimeni si nimic (doar tu si muzica)?
e firesc sa ai nevoie de timppentru introspectie, intr-o anumita perioada a vetii de ceva mai mult timp pentru asa ceva dar nu te rupe de lume draga daca nu vrei sa devii vreun fel de pustnica sau ceva de genulwinking

| zurick a răspuns:

E normal sa-ti placa uneori sa stai singur doar tu cu gandurile tale si cu muzica, dar singuratatea n-a fost si nici nu va fi ceva frumos.