| celmaianonim a întrebat:

Sunt la liceu in clasa a-XII-a pe profil de arhitectura, dar nu am nicio legatura cu aceasta specialitate, nu am invatat nimic in 4 ani de liceu, nu din cauza profilor ci din cauza mea.
Ideea e ca as vrea sa fac pregatire in acest an, dar vreau un meditator(din Iasi) care sa inceapa cu mine de la zero.Stiu ca pregatirea pentru admiterea la facultatea de arhitectura nu prea da rezultate intr-un timp atat de scurt(mai ales ca eu sunt "zero"), dar totusi as vrea sa incerc.
In concluzie vreau sa imi recomandati un arhitect bun din Iasi cu care sa fac pregatire.

1 răspuns:
| ElenaPopescu1953 a răspuns:

Stimate celmaianonim,
te citesc a fi un liceean deosebit, cu picioarele pe pamint(rar intilnit in zilele noastre)cauti in zadar ceva ce nu exista.meditatorul zace in tine, dar da-i acea sansa sa se afirme.in concluzie:porneste singur cu incredere, mai ales ca VREI SA INCERCI! nimeni nu iti toarna cu pilnia.incepe singur din manuale, ca si la abecedar.sint sigura ca vei reusi! nu uita, esti deosebit pentru sinceritatea ta, si pentru dorinta de a incepe!