| Dandreea a întrebat:

Buna TPU un sfat va rog.
Sunt ultimul an la liceu si acum vine Banchetul. Cum pot sa imi conving colegii sa vina big grin

Cand s-a vorbit prima data toti au zis ca merg si acum ca nu mai vin, unii nu vor sa vina ca sunt corigenti la Mate si altii ca le trebuie bani pentru scoala de soferi si din astea. Funda pentru cel mai bun sfat:d

Răspuns Câştigător
| Giovanescu a răspuns:

Spune-le ca sunt niste bulangii daca nu vin si sa se gandeasca la faptul ca e ultima ocazie pe care o aveti sa va distrati impreuna ca o clasa. N-au de ce sa fie suparati ca au ramas corigenti, asta nu rezolva nimic. Au timp la vara sa-si indrepte situatia dar banchetul de final de liceu il ai o data in viata. Si eu era sa fac prostia sa nu ma duc si mi-ar fi parut sincer rau sa nu ma fi dus.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si tu nu esti corigenta la romana? Intreb si eu, ca, la cum scrii...

| x3EmaStieRaspunsulx3 a răspuns:

Buna Andreea te-ai gandit vreodata sa petece mai mult timp cu ei (in parcuri in oras ..etc) daca petreceai ei vroiau sa stea cu tine mai mult timpwinking incearca sa le amintesti ca nu va veti mai intalni intr-o institutie zi-le ca e probabil ca unu dintre voi sa plece in alta tara si nu il veti mai intalni sad roaga-i pana zic ''ok'' big grin dar sa nu ii stresezi ca apoi... big grinfunita?