| truerainbow a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va simtiti singur, sa fiti trist mereu, sa aveti impresia ca nimic nu mai are rost, fara motivatie? daca da, cum ati ajuns in starea asta si cum ati scapat de ea?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Da, adesea. Insa asta face parte din firea mea si imi trece in cateva zile. Nu incerc sa fac niciun efort in perioada respectiva, din moment ce nu am niciun fel de motivatie sa intreprind ceva (in afara cazului in care chiar trebuie sa fac ceva). De obicei, ma uit la filme, ascult muzica stand in pat sau citesc, pentru a "iesi" din realitate. Daca functioneaza in cazul tau, intalneste-te cu cineva, poate te mai distrage de la starea aceea. In cazul meu, mi-ar face mult mai rau, fiindca imi place sa fiu singura, in general.

40 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Nu doar o data. De stare nu pot scapa pana nu ajung acolo unde imi trebuie.

| WhatheWow a răspuns:

Da, eu de mult sunt într-o astfel de stare dar îmi găsesc mereu ceva care să-mi ocupe timpul și să mă scoată din ea. Un bun exemplu e tocmai acest site, unde încerc să-mi fac prieteni de discuție ( sau duşmani ) laughing şi să știi că de multe ori chiar dă roade. happy

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Tu? Pe cuvântul tău de...? confused

@ truerainbow

Eu nu mă simt niciodată singură, sunt foarte fericită, pe cuvântul meu de... laughing

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Jur! dar mai bine nu mă provoca! laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

N-ai cum să fii trist, știi bine că "bebelușii" sunt mereu energici, de-o veselie molipsitoare. Chit că mai țipă ei...
Măi să fie, mai întâi ai fost Gandalf (deh, te tot întrebam eu dacă ai barbă laughing ), apoi ai devenit un tânăr frumușel big grin, acum ești... Babywinking
Doar n-ai fi devenit între timp un... Benjamin Button?! laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Ah, "bătrânețea" asta, măi Filo, abia acum am înțeles motivul tristeții tale tongue!
Știi ceva? E timpul să întorci... clepsidra.
Bine ai revenit, copilărie!

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Ți-am spus să nu mă provoci că pot fi și rău! :-O

http://imgur.com/RhzcFa1.jpg

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Sorry, "săgetătorule" =))

http://i.imgur.com/ynPUP2O.jpg

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

:)) Da? Ai omis un lucru; m-am modernizat.

http://imgur.com/8SYNBBz.jpg

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

=)) Destul de rău!

http://imgur.com/jntfi9K.jpg

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Haha, mă predau, dar NU fără... luptă :P!

http://i.imgur.com/IKWdYuB.gif

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Oricum... data viitoare vorbesc din altă poziție. =))

http://imgur.com/bZ9YZo5.jpg

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Never say never! big grin

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine, atunci revin asupra ultimului mesaj! :))

http://imgur.com/psLXbWY.gif

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

:(

Ofer contra cost :))

http://i.imgur.com/hYzDzHF.png

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Iar nu ți-ai verificat mail-ul! laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Nuuu...

PS Ah, acum am văzut! laughing

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

:)) La cât de rebel sunt, crezi că dau bani pe așa ceva?

http://imgur.com/xc6MLVY.jpg

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Gustos lăpticul tău (sau o fi... pălincă?). :))

http://i.imgur.com/dsZv59a.jpg

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

rolling on the floor..." ține-mi berea! " laughing

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Dacă vrei să bem o bere ...rece, ești invitata mea! :))
http://imgur.com/wZBO2d3.jpg

| WhatheWow a răspuns (pentru floresdemayo):

Oare...se supără utilizatorul când vede câte răspunsuri i-am dat? laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu cred, fiindcă i-am oferit imagini amuzante, va zâmbi și el, oricum era prea trist no talking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla chestia asta de obicei cand pleaca tata pentru mai mult timp. Ma tine cam o saptamana si dupa aia trece. Cand ai stari din astea e bine sa vorbesti cu cei din jur cat mai mult, nu sa stai inchis in camera ta si sa iti plangi de mila.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragul de tine. Intr- o zi poate o sa te obisnuiesti atat de tare sa suferi de dor incat poate nici nu o sa mai realizezi ca suferi. Iar in alta zi o sa ai familia ta si o sa fi pus in situatia de a face la fel sau altfel. In alta ordine de idei/ ce expresie, nici nu stiu daca o folosesc corect/ se poate intampla sa ajungi sa "hibernezi" pana se intoarce persoana iubita". Mie asa mi se mai intampla. Daca nu-mi lasa ceva de facut, doar caut sa fac timpul sa treaca mai usor, daca pot si nu cad in tristete. Apoi cand vine, parca a venit primavara, totul se activeaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Chiar daca imi este greu si acum atunci cand pleaca, pentru ca eu si tata avem o relatie speciala, am inceput sa ma obisnuiesc cu lucrurile astea, pentru ca se intampla de cand eram mic.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine. Insa cred ca in iubirea ta iti faci si foarte multe griji. Si simti timpul cu o lipsa, a lui, simti grea departarea de ceva atat de special, incat iti ia sufletul cu el, caci acolo ii e mai bine. Chiar daca nu iti da trairi constiente, esti receptiv. M-am observat pe mine si in cazul meu timpul parca dispare, asa incat mi-se pare ca are o viteza mare mare. Si cred ca e de la stres. Si stresul provocat de calculul inconstient cat il ai sub ochii pe cel iubit si cat nu, dar si alt stres. Iar cand suferinta dorului si a lucrurilor ce nu sunt facute impreuna, e comuna, nu stiu ce se intampla, dar se intampla ceva greu, care consuma multa energie psihica. Intr-un final e tot frumos si magic, doar ca are nuante, nu dramatice, altfel. Cum sa le zic la nuante? Pasionale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Poate asta era raspunsul la intrebarea mea despre modul ciudat in care trece timpul. Doar poate.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate. Intotdeauna e nevoie de mai multe informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin imi pasa ce crezi tu.

| eliaclodia a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma faceti sa rad si tu si Woodenpints. Doi baieti care se iau in coarne, fara sa fie rai unul cu altul, asa de dragul masculinitatii, cumva. Adolescentine.Dar si cu o usoara simpatie. Ca de la mascul la mascul. Ca si cum v-ati face cu ochiul: ne simpatizam masculinitatea ca spirit, dar sa ne si batem sa se vada un pic ca sunt doua diferite si independente. Zi ca te predai. nu ma predau. Zi ca te predai. Era din Tom Sawyer. Tu erai cel bine imbracat in zi de duminica? Si W. era, nu Tom. Celalalt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu poate fi vorba nici de cea mai mica urma de simpatie intre mine si el. Noi doi ne 'stim' mai de demult, nu a comentat din intamplare la ceea ce am scris eu. Nu ai vrea sa vezi ce mesaj privat mi-a trimis candva. Ai putea sa iti dai seama cam ce cuvinte a folosit, daca te uiti numai putin la ce scrie pe blogul pe care si l-a pus la profil. De fapt de la blogul acela a inceput toata povestea asta.

| mandy789654 a răspuns:

Am fost si eu in starea asta si mi-a trecut doar dupa ce mi-am taiat venele consecutiv o saptamana apoi ma dadeam cu capul de ciment si imi curgea sange