| Teiko a întrebat:

Vin cu o intrebare cam idioata despre "spagat". La ora de sport o colega se tot chinuia sa faca spagatul si nu reusea desi face exercitii zilnice. Si eu vreau sa ma apuc de astfel de exercitii, pana o sa reusesc. Dar am cautat pe net si din cate am inteles ca sa il poti face trebuie sa te apuci de la o varsta frageda 7-8 ani.. Eu am 16 ani, este prea tarziu acum ca sa invat?

1 răspuns:
| pastru009 a răspuns:

Nu este prea tarziu.Nimic nu este prea tarziu.Desigur acum esti mai mare, dar ca sa reusesti spagatul trebuie sa faci multe exercitii, adica sa lucrezi cu greu, fata de cum lucreaza cei mici de 7-8 ani sau putin mai mult.Important este sa stii si ce sa faci potrivite, dupa parerea mea sa reusesti spagatul mai rapid nu ar strica gimnastica.Si desigur trebuie sa ai si o conditie fizica buna.
Sper ca te-am ajutat. happy