| ralucamirabela a întrebat:

:* Vreau la vara sa lucrez undeva. da parintii mei nu ma lasa sa plec in alt oras... voiam s ma duc la constanta.Am 15 ani si sunt din slobozia. Unde pot lucra?

3 răspunsuri:
| cretuana a răspuns:

Draga PiSsSyY, daca vrei sa muncesti poti gasi de lucru si in orasul ta fara sa pleci. la o cofetarie sau la o toneta de inghetata.

| andragrigoras2000 a răspuns:

Buna! pai... poti sa lucrezi la o pizzerie, cofetarie, daca ai bani poti sa fii chiar tu patroana.sa iti deschizi o firma, sa fii avocat, lucreaza ca vanzatoare sau patroana la un chiosc...nu stiu.din ce ai zis tu, nu vrei ceva prea complicat.winkingfunditzzza?

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Pai angajeaza-te ca vanzatoare la un magazin,la un chiosc,ceva. Poti sa te angajezi la o pizzerie,cofetarie, sa vinzi inghetata. Poti sa te duci la piata sa lucrezi. Poti sa ajuti o/un batrana/batran bolnav/bolnava, aducandu-le cumparaturile, facandu-le curat, mancare...

Sa fim seriosi andragrigoras2000 patroana sau avocat la 15 ani?