| GlamorousGirl111 a întrebat:

Vreau sa am un corp frumos si fara sa ma duc la sala sau la inot.Ar fi recomandat sa merg cu bicicleta,role,alergat? Cat timp? Si ce pot sa mananc ca sa ma mentin? Fara carne,branza, lapte? Va rog mult. Am 15 ani.

1 răspuns:
| rutanklan a răspuns:

Mai, cu bicicleta o sa iti dezvolti picioare si forta la nivelul trunchiului. NU o sa iti placa poate cum o sa arati daca o safaci mult, dar daca o sa ajungi sa faci atat de mult incat sa arati ca un bat cu doua buturugi atasate, nici nu o sa iti mai pese(o sa vezi tu de ce)
Alergarea iti tonifica musculatura, iti intareste muschii abdominali si sistemul imunitar iar la fel ca si bicicleta iti dezvolta capacitatea de efort. Nu os a mai gafai pe scari poate nici pana la etajul 8. Si la cat timp? Nu exista cat timp, trebuie sa faci exercitiile astea permanent, o sa vezi ca daca te apuci de ele si te mentii, cand vei avea o zi in care nu le-ai facut te vei simti foarte nasol, corpul o sa devina dependent, da e bine asa. Poti sa mananci orice atata vreme cat consumi caloriile ingerate prin efort. Ti-as recomanda alergare intr-o zi si in ziua urmatoare abdomene si flotari acasa, fara sala; iar apoi reiei ciclul asta.
Spor la munca.