| Deyyuuttzzaa a întrebat:

Buna TPU...
-Vreau sa ma ajutati cu ceva, ( daca stiti).
-Pentru Hallowen scoala mea face un concurs gen: Cu costume, prajituri si moda...
-Eu si fetele de la miine din clasa ne-am gatit sa particip la prajituri...dar nu stim cum sa incepem adica vrem ceva retete, care sa fiie pe placul profesorilor nu doar pe al nostru...
Crede-ti ca ne puteti ajuta cu o retete usoara dar"gustoasa"? Sunt clasa a6a >:". Dau funda! URGENT VA ROG!:O3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti pot da doar sfaturi de costume si gateli asortate... de exemplu:
1. Fustite plisate, codite impletite in doua bucle mari si gatiti pretzele nemtesti;
2. Costume de baie cu tanga braziliene, coc cu fructe exotice in cap si preparati pinacolada la juriu.
3. Imbracate in cearcefuri de canepa legate cu sfoara la brau, despletite si murdare de funingine pe fata si faceti o coliva.
4. Cumparati si va imbracati intr-un pampers senior (are la Metro), va puneti o suzeta in gura si preparati orez cu lapte si mar ras cu biscuiti.
5. Imbracate in costume rosii din latex, de dominatrice cu biciusca, si prezentati un gulas unguresc picant, cu chili.
6. Imbracate in perdele albe diafane, ca niste mirese (inca) virgine, si gatiti sarmale ca la nunta.
7. Imbracate emo, in negru peste tot, si faceti niste prajituri negrese.
8. Imbracate in zomby, gatiti o placinta cu dovleac de Haloween.
9. Imbracate in pitzi, gatiti o limonada din apa plata Perrier si lamai verzi de ciuda.
10. Goale pusca, prindeti un purcelus de lapte sau un coleg mai naspa, si il frigeti la protap, ca urmase ale evei ce sunteti voi...
11. Imbracate in gheise, montati o placinta cu ravase, sau o supa cu varza si taietei de orez.
12. Imbracate in extraterestrii verzi, gatiti un Marti-pan.
13. Imbracate in extraterestrii metalici, gatiti cartofi in folie de aluminiu (nu uita de rozmarin).
14. Imbracate/dezbracate in bacanale, zdrobiti niste struguri cu picioarele goale si vindeti mustul la colegi.
15. Imbracate in scolarite cu fustite plisate si codite inocente, vindeti acadele de casa la toti prinsi salivand pe culoare.
Mai vrei?