| Prettygirl99 a întrebat:

Vreau sa nu ma las calcata in picioare, cum sa jignesc intr-un mod INTELIGENT? Daca stiti cateva expresii inteligente v-as ruga sa mi le spuneti.PS: NU INJURATURI
FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| KaterinkaBoy a răspuns:

De multe ori m-am aflat si eu in aceeasi situatie.De obicei le inchid gura replici precum "inainte de a deschide gura, asigură-te că e conectată la creier" sau "inţeleptul nu dezaprobă niciodată un nebun". Sunt replici bune daca sunt "aruncate" la momentul potrivit.Totusi am invatat ca cea mai dura pedeapsa pentru persoanele de acest gen este indiferenta sau succesul.Asa ca nu-i baga in seama.Lasa certurile pe seama celor cu mai putina minte si ocupate de viitorul tau.Bafta Agent.big grin

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa te lasi calcata in picioare, atunci nu te lasi.Replica o dai la momentu potrivit in functie de situatie! Cel mai inteligent mod e sa eviti persoanele de genu si cand nu se poate sa le spui direct ce crezi si sa-i lovesti acolo unde ii doare mai rau! Ori te cobori la nivelu lor si dovedesti ca esti la fel ca ei, ori ii ataci cu vorbe civilizate care ii reprezinta, ori stai si inghiti! Tu alegihappy

| Prettygirl99 explică:

Mersii imi place prima replica rolling on the floorwinking