| Ella50 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu totul despre profilul filologie, ce materii se fac, la ce dau bacul, cate ore am pe sapt...etc. tott.

1 răspuns:
| szornyi a răspuns:

La filologie baza se pune in limba romana, engleza, franceza, geografie si istorie, dar mai ai si logica. In rest fizica mate chimie biologie cate (1-2 ore maxim) difera de la liceu la liceu. Si bacul il dai din romana franceza engleza istorie sau geografie. nu dai bacul la mate sau fizica. sau chimie! in clasa 9-a ai 6-7 ore pe zi, in general 6! FUNDA!