| patricia1999 a întrebat:

Am o intrebare destul de banala insa careia nu i-am gasit inca un raspuns concret. De la ce varsta credeti ca o fata poarte purta tocuri ( nu inalte, de aproximativ 3 - 4 cm. ) fara a parea o persoana vulgara?. Eu am 13 ani. Nu intreb deoarece mi-as dori sa port tocuri, ci pentru ca as dori sa aud si parerea altor persoane. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Pentru a incepe sa porti tocuri trebuie sa ai osatura cat de cat formata, si da, la inceput cu tocuri mici, le cresti treptat, sa se invete piciorul si organismul cu ele, dar daca simti ca ai dureri in coloana, redu inaltimea, poti avea probleme serioase de sanatate.
Deci daca ai o preche potrivita de pantofi care sa nu te stranga, si care sa nu te jeneze la mers in momentul cand esti,, pe tocuri" este perfect!
Succes!

4 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Si ca sa continui raspunsul caci din graba nu am mai scris varsta, ar fi 15-16 ani, eu asa am procedat si nu-mi pare rau!

| patricia1999 explică (pentru stejara2):

Iti multumesc mult pentru raspuns!

| UbexFlo a răspuns:

Cred ca de prin clasa a7a, a8a, ar fi bine, ca piciorul sa se formeze happy Dar tocul, in ziua de azi este considerat o fita si de prin clasa a9a ar fi mai ok.
Tocul iti formeaza piciorul dar, atentie, ti-l si strica in acelasi timp.

| patricia1999 explică (pentru UbexFlo):

Iti multumesc pentru raspuns!