| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am picat bacul la matematica am m2, cine ma poate ajuta si pe mine?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Incearca sa faci variante si lasa execitiile pe care nu sti sa le faci. Te ajut eu la ele.

21 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Matematica... bat-o vina!

| Harley18 a răspuns (pentru Drimmero):

Math is f*ck.

| Drimmero a răspuns (pentru Harley18):

Trebuia sa te muti la filologie, am facut filologia si am scapat de stresul matematicii si a fizicii, ma rupeau astea 2 la Bac daca aveam ocazia sa le intalnesc!

| Harley18 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu ce zici!
Acum n-am ce sa mai fac.
Pai si ce facultate poti sa faci fara matematica din care sa castigi bine?

| Drimmero a răspuns (pentru Harley18):

Dreptul, doar daca ai rabdarea necesara iesi un avocat, judecator, jurist, etc. Poti sa faci bani multi si daca nu ai facultate, dar trebuie sa te duca capul si sa stii sa faci bani din nimic.

| Harley18 a răspuns (pentru Drimmero):

Am inteles ca trebuie sa ai multe relatii la drept.

| Drimmero a răspuns (pentru Harley18):

Cateva? Daca nu ai pile, degeaba dai la Drept/

| Harley18 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai nu am.

| Drimmero a răspuns (pentru Harley18):

Fara sa fiu rau, nu ai nicio sansa. Da proba la mate in urmatoarea sesiune, ia-o si apoi vezi unde te poti duce la facultate, e jale in Romania.

| Harley18 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am de ce sa astept pana atunci.

| Drimmero a răspuns (pentru Harley18):

Fa cum crezi tu ca e mai bine, e viata ta, nu ma bag. Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

De ce... macar e logica, nu trebuie sa tocesti ca la alte materii gen romana.

| Drimmero a răspuns (pentru Cosmin86):

Mie unul nu mi-a placut niciodata aceasta materie, nu am putut s-o inteleg, dar aici tine si de profesor, eu din generala am facut cu cineva incompetent si de acolo 'ura' pentru materia asta, am urmat un liceu de filologie cu principii bine conturate si am iesit bine din ecuatia asta. E adevarat, e logica, dar pentru era ilogica. Nu tuturor trebuie sa ne placa ceva, fiecare suntem setati/condusi spre diferite pasiuni si intelegeri.

| Harley18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mereu trebuie sa iti alegi formulele potrivite si metodele de calcul de asemenea, daca ai grestit pe undeva se duce tot exercitiul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Harley18):

Exact, doar pe alea trebuie sa le inveti, in rest e logic.

Se poate lua lejer peste 9.

| Harley18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca ai fi facut si tu matematica cu profii mei, crede-ma ca nu!

| LoveSleep a răspuns:

Și eu care voiam să-ți dau mesaj pe privat...

| Harley18 a răspuns (pentru LoveSleep):

Oamenii somnorosi pot da mesaje private. laughing

| danutzu96 a răspuns:

A si inca ceva. Trebuie sa stii teoria. Incearca sa faci rezumatele lectiilor, exctrage ce e important pentru ale folosi in exercitii. Asa inveti cel mai usor si teoria si exercitii, aplicand formulele acolo unde ai nevoie de ele.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Ce nu intelegi din teorie si chiar din exectitii poti gasi explicatii foarte detaliate pe Youtube. Recomand videoclipurile facute de Prepa.ro, sunt foarte bune.

| Harley18 a răspuns (pentru danutzu96):

La practica imi e cel mai greu ca nu ies tot timpul pe rezultat.