| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Care credeţi că va fi viitorul României?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
un viitor nu prea bun daca nu luam atitudine si nu facem ceva pentru imbunatatirea ei, dar daca tineretul din ziua de azi nu vor face ceva mai mult decat sa stea in cluburi, nu cred ca vom reusi, atat timp cat doar pensionarii ies in strada si isi plang necazurile...
O seara bunahappy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi mai are viitor România?
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Bună!
Niciun viitor, mai ales noi tinerii chiar nici un viitor nu cred că vom mai avea în amărâta asta de ţară!
Te pup!

caramela
| caramela a răspuns:

Multumesc!,dar trebuia sa mai astepti poate primeai raspunsuri mai surprinzatoare...
O seara bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Bună!
Îmi place mult cum ai răspuns, ai spus adevărul, acesta-i adevărul în ţara asta a noastră.
Te pup!

| mona a răspuns:

Unul nu prea bun pentru generatia de azi

| sabin89 a răspuns:

Un viitor glorios. Vom urca pe culmi de progres si civilizatie.

| Cocodrilo a răspuns:

Viitorul e prezentul de mîine. Si prezentul stim cum e...
Glumesc. Românii trebuie sa sparga niste cercuri vicioase. Peste 30 de ani va fi in mod sigur o normalitate acceptabila.
Dar problema pe care si-o pun multi (dar nu suficienti) este cum faci sa aduci normalitatea cu mult mai aproape, ca sa te poti bucura de ea.
O indicatie ar fi: renuntarea la naravul nationalismului (nu la natiune :-) ) pentru ca el adoarme spiritul critic.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

E cam invaluit in ceata, in acest moment.
Avem doua vatiante.
Fie va fi o schimbare majora si fortata de conducere si doctrina politica, trecandu-se inapoi la o stanga extrema, astfel ne vom reintoarce la societatea de productie, de la cea de consum.
Fie...vom deveni un teritoriu al nimanui, disputat intre marile companii straine care au cumparat si vor mai cumpara pamant la noi.

| bradysandro a răspuns:

Unul rau
pentru ca legile is facute doar pentru saraci.
daca ai bani sau esti vreo vedeta poti sa dai in cap lu cine vrei ca scapi de parnaie (vezi cazul elodia si cazul huidu)

| bradysandro a răspuns:

De ce rau? pentru ca legile nu sunt facute pentru toti. uite cazul serban huidu. daca erai tu in locul lui erai deja la parnaie pe viata poate.