| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce vremuri interesante trăim.
Intreaga omenire e afectata de pandemia de coronavirus.
Ori ca esti inginer in California si te doare in cot de Constitutia SUA; ori ca esti african care nu a auzit, in viata lui, de Danald Trump sau de Angela Merkel; ori ca esti fiul unui politician venezuelean si te doare la başcă de situaţia jalnică din ţara in care taică-tu e şef; ori că eşti un român care vrea să plece, in vacanţă, in Grecia, si nu îţi pasă ca multi elevi români nu au de pe ce să inveţe pentru că nu au tabletă, nevăzând niciodată una (o tabletă); ori că eşti un biet muncitor chinez, care habar nu are de conflictul dintre SUA si China; ori ca eşti un nord-corean care nu ştie ce e lumea liberă.
Toţi, indiferent de interese, origini, familie, vârstă, situaţie financiar, profesie, se confruntă cu aceeaşi problemă-CORONAVIRUSUL.
Intrebarea mea este : cum vă protejaţi de coronavirus?

1 răspuns:
| FreddieM a răspuns:

Cu bere si cu mici. Macar sa ma prinda cu burta plinalaughing))) Glumesc, nu consum alcool.