| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, de ce artistii ( pictorii, muzicienii, actorii, regizorii, sculptorii etc ) sunt mai predispusi la consumul de etnobotanice?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca ii inspira in creatia lor.

| minrest a răspuns:

Artistii isi biciuie simturile, in afara de etnobotanice sunt predispusi la consumul de alcool, droguri, exagerari si perversiuni sexuale, unii se infometeaza, altii se priveaza de somn, pentru a simti ceva deosebit, ca sa aiba ce prelucra artistic, pentru a forta inspiratia.

| J0B0MAT a răspuns:

Muzicienii, actorii trebuie să apară în fața unui public larg, plini de energie, să anime și să facă o atmosferă plăcută. Lucrul ăsta poate fii destul de greu când tu ești obosit, bolnav, te doare capul etc.Etnobotanicele îi ajută să aibă energia necesară pentru prestații satisfăcătoare.
Ceilalți consumă la fel ca orice alte categorii de oameni, adică după cum are fiecare chef.

| mentholinks a răspuns:

Ai si exemple? De obicei adolescentii consuma astfel de droguri si ajung pe la urgente sau pe la psihiatrie.

| Speranta12 a răspuns:

Se biciuie la funduletz ca moldovienii