| Lzc12 a întrebat:

Buna tuturor, eream intr-un grup privat meanwile in Romania un grup cu tot felul de pornografi si nuditati, si cand am postat si eu o nuditate cei de la Facebook mi-au dezactivat contul, stiti cumva daca il mai pot recupera? Va multumesc mult!

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Grupul (încă) există? Dacă da, înseamnă că nu le-a plăcut poza ta. Fiindcă nu le-ai oferit una cu mai multe detalii. tongue
Nu cred că îl mai poți recupera. Oricum, urmărește-ți emailurile periodic. Puțin probabil să îți închidă contul în urma unei singure greșeli. Doar dacă ai postat în mod constant astfel de imagini, iar cineva (din grup) ți le-a raportat, atunci ar exista o explicație.
Totul ține și de istoricul tău pe FB, dacă ai un cont curat (fără suspendări) sau un cont murdar (cu multe suspendări). Un cont nu e restricționat în urma unei singure greșeli.
Chiar zilele trecute citisem pe un blog, despre indignarea unui domn, care raportase niște imagini cu conținut pornografic. Era șocat de răspunsul celor de la Team Facebook. Aceștia îi transmisese că imaginile respective nu încalcă standardele comunității și vor continua să apară pe site. De-a râsu` plânsu`!
În ultima perioadă, FB. ridică tot mai multe semne de întrebare. Cine-i mai poate pricepe? Există pagini cu teme pornografice/ nuditate, care activează pe FB și nu întâmpină probleme. E greu de crezut că nu au avut zeci de raportări, însă revizorii FB-ului închid ochii (dacă vor!), în cazul unor postări cu conținut nud. Singura explicație ar fi că le place ceea ce privesc. day dreaming
Poate că poza ta nu i-a mulțumit, fiindcă nu a fost suficient de explicită.hee hee