| cffc a întrebat:

Bună tuturor, locuiesc în Italia de mai bine de trei ani și nu am auzit s-au văzut să aibă cineva păsări de curte. Însă acum câteva seri în urmă, pe la 1, 2 noaptea, am auzit un cocoș cântând, parcă ar fi fost în blocul vecin. Mi se pare ciudat pentru că știu că, cocoșii nu cântă pe la acea oră. De când sunt aici, nu am auzit sau văzut cocoși sau găini pe la vecini, iar de atunci nu am mai auzit. Am încercat să găsesc o explicație, dar nu am reușit, așa că am decis să vă povestesc vouă. Poate aveți voi vreo idee sau explicație, sper să nu par nebună.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce faci prin Italia, ce spui ca locuiesti acolo de 3 ani? Psari au oamenii la casa, bine nu stiu daca la oras, dar la tara sigur au.NO avea vecinii tai, dar poate au altii mai ded departe si noaptea, liniste, s-a auzit.
Cocosii cinta cand li se scoala laughing nu-i regula sa cinte doar dimineata sau numa ziua.

Nebuna nu ai cum sa fii, doar ca ai auzit nu stiu ce cocos cintind laughing ori poate ai visat si erai asa adormita nu mai stiai de visezi sau esti treaza.
Pe unde esti in Italia, ce zona, ce oras, de poti sa spui. Itlia s-a dus acasa, ma refer la Fotbal, cea mai slaba echipa de la campionatu asta italienii au fost laughing

| Madaxo97 a răspuns:

Au și italienii păsări de curte, poate nu vecinii tai dar prin apropiere poate are cineva, sau îi tine în coteț și nu ai văzut tu. Cocoșii cântă când vor ei, de mai multe ori pe zi, uneori odată pe oră, sau chiar de mai multe ori, inclusiv noaptea.

| 1onur a răspuns:

O fi trecut vreun drogat și o făcut ca găina Doamnă ko ko kotkotag...laughinglaughing))