| Pinxiee a întrebat:

Buna tuturor!
Stie cineva sa-mi explice cum sa fac arborele genealogic [ cu cine incep, cum incep etc.]? big grin
Am asta ca tema la Istorie...

Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

Incepi cu tine si fratii si surorile tale, apoi mama si tata, apoi bunicii, si apoi strabunicii.Asta e descrierea arborelui genealogic de mai sus. Daca vrei mai complicat foloseste sfatul lui @ardnaxur1961. Funda?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum presupun ca nu esti cine stie ce os domnesc sa ai in casa hrisoave antediluviene care sa-ti ateste stramosii, faci arborele genealogic de jos in sus.
Adica: tu esti "radacina". Pe acelasi etaj cu tine sunt verii tai primari.
Pe etajul de deasupra, parintii cu fratii si surorile lor.
Mai urci un etaj si scrii bunicii. Apoi, daca poti, afli si despre strabunici si ii pui pe etajul de deasupra bunicilor.