| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor, trec direct la întrebare de ce atunci când vorbesc cu cineva nu înțeleg nimic din ce îmi spune înapoi?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unii oameni vorbesc foarte repede si de aceea nu intelegi, dar cand vorbeste domnul presedinte Klaus la televizor intelegi? Domnia sa vorbeste rar si este usor de inteles, tie iti trebuiesc persoane care vorbesc rar si destul de tare incit sa intelegi, acest lucru este fie din cauza urechii ai avut otită sau este afectat timpanul sau pur si simplu nu acorzi tu atentie persoanei cu care vorbesti, te gîndesti la problemele tale in timp ce acela vorbeste cu tine, nu trebuie sa i ti fie teama frica sau rusine sa il rogi sa repete intrebarea deoarece nu ai fost atenta, ori daca vorbesti la telefon este si mai simplu roaga l sa vorbeasca mai rar si mai tare ca nu ai semnal sau difuzorul telefonului casca are probleme si nu il auzi. Si in acest fel el sau ea trebuie sa repete ceea ce a zis fara sa banuiasca la telefon ca ai avea tu ceva, este din vina telefonului semnalul este slab daca stai la bloc si ai in fața blocului pomi care ecraneaza. Ce varsta ai?

| DianaDyi20 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Uneori chiar nu sunt prezentă într-o conversație mă gândesc la altceva, in legătură cu urechile nu am avut probleme dacă sunt afazică?

| DianaDyi20 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

20 am

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DianaDyi20):

Mergi la orl sa te consulte si iti va spune medicul ce ai si daca este din cauza urechii

| DianaDyi20 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ok asta o să fac o zi bună să ai.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DianaDyi20):

Multumesc, o zi bună si tie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dicția lui, emoțiile tale, zgomotele de fundal, exprimarea greoaie.
Pățesc și eu zilnic. Mulți oameni vorbesc prea încet, raportat la gălăgia din jur.
Cu auzul stau foarte bine.

| DianaDyi20 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc de răspuns

| CostinAlamariu a răspuns:

IQ mic

| AdioTPU a răspuns:

Nu cumva ai vreo unul sau mai multe dintre simptomele de aici? https://www.medlife.ro/......-tratament