| Andreeacordos a întrebat:

Buna,u mai demult(in clasa 1, 2, 3)ma comportam urat cu colegii,adica ii piscam,vorbeam urat,imi bateam joc de ei,iar in clasa a patra cand mias venit mintea la cap am reusit cu mare greu sa imi fac o prietena.ea, vazand alti prieteni, m-a lasat pe mine balta si a intors toata clasa in potriva mea.am suferit mai bine de doi ani, stand singura si fara prieteni, tot incercand sa le explic colegilor cami pare rau ca m-am schimbat si ca am lasat trecutul in urma.Doar acum am realizat ce urmari a avut comportamentul meu.toti sunt impotriva mea si acum, iar mie imi pare rau de ce am facut, dar e prea tarziu.cum sa fac sa ma fac placuta sa imi pot face prieteni? va rog sa ma ajutati si sa nu va bateti joc caci in momentul acesta sunt disperata.

Răspuns Câştigător
| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Incearca sa faci schimbarea mai evidenta. Nu stiu, daca stilul tau era ca si comportamentul schimba-l si pe el si dovedeste ca te-ai schimbat. Cand iti cere cineva din gustarea ta dai, cand iti cere cineva un pix imprumuta-i unul si asa lasi sa iasa in evidenta schimbarea! Bafta multa!

1 răspuns:
| usernameSg0 a răspuns:

Ai pute sa iti faci prieteni din curtea blocului, alte clase sau alte locuri.Trebuie sa fi nevoita sa faci un lucru cu o anumita persoana si in timp poate ca va veti intelege.