| ℬaby a întrebat:

utilizatori TPU. Am o problema. Voi aveti prieteni/prietene cele mai bune? Eu am avut o prietena cea mai buna, si din pacate m-am certat cu ea pe un motiv, ca de ce nu am trimis mesaj de 1 Decembrie cu :"La multi ani". Se implineste o luna de cand nu am mai vorbit cu ea, dar nu stiu, am auzit ca ar fi bine sa ma impac cat de cat cu ea, sa fiu 'curata' in 2011 si sa ma impac cu gandul ca suntem amice... Nu stiu ce sa fac...sa ma impac sau nu cu ea?straight face Funda pentru cel mai bun raspuns sad

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Ideea este:tu ce vreithinking
Vrei sa te imapaci cu ea, totusi fiind constienta ca se supara de la orice nimichappy
Sau vrei sa o termini si sa nu mai fi-ti BFF.thinking
Sunt si alti care`ti merita prietenia mea. Parerea mea este sa te imapci cu ea, da` sa nu o mai numesti cea mai buna prietena.Cand te certi cu cea mai buna prietena, inteleg ca ea ar trece peste orice ca sa va aveti bine happyNu ca fata aceasta.
Deci :macar salut sa va ziceti, daca vb de superstiti. Eu nu mai vorbesc cu fosta mea BFF de jumate de an :si iata`ma. Ma descurc mai bine fara ea.winking
BaFTha`! sPer sa iei cea mai buna decizie happy

| ColorfullColors a răspuns:

Daca v-ati certat pe o tema asa lipsita de seriozitate ca "un mesaj de 1 decembrie cu la multi ani", cred ca ea ar trebui sa fie cea care sa isis ceara scuze, nu tu.

| BBAlyss a răspuns:

Ar trebui sa te impaci cu ea, deoarece este si Craciunul si trebuie sa fim mai buni, mai iertatori.Si chiar daca ea a gresit, incearca sa lasi de la tine.Si eu am fost in aceeasi situatie, dar cum nu am avut ocazia sa vb cu ea, i-am trimis mesaj de Craciun, pentru. ca nu vreau sa fiu ranchiunoasa.
Deci te sfatuiesc sa te impaci cu ea happy
Bafta!

| Armyanka a răspuns:

Buna! Sa își ceara ea scuze! Ce e mai importanta prietenia voastră sau un mesaj? Daca ai id-ul ei de mess, pune niște statusuri triste sau...cum e asta :"Minți ieftin și prost, iți știu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost și voi rămâne mereu aceeași fata cuminte cu gânduri rele în minte…"
Sa își dea seama ca a greșit.Nu trebuie sa iți ceri scuze și sa spui ca nu se va mai întâmplă, ca după aia te joaca pe degete. Fundita?

| kiki_8618 a răspuns:

Esti sigura ca acesta a fost adevartul motiv pentru care v-ati certat? Nu cred ca e atat de grav ca nu i-ai trimis un mesaj cu La multi ani... Totusi daca tii la ea incearca sa faci tu primul pas, sun-o. intreab-o ce mai face, daca mai e suparata iar daca vezi ca inca reactioneaza diferit inseamna ca a vrut demult sa va certati. Doua prietene adevarate niciodata nu se cearta dintr-un fleac.
Gandeste-te cine iti este cu adevarat prieten/a.

| diduliciii a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa va impacati! Chiar daca tu nu ai facut nimic grav, ar fi bine sa ii ceri tu ei scuze, ca sa-i demonstrezi ca ti-a fost dor de ea si cat de mult conteaza ea pentru tinewinking. Cu siguranta va ajuta! Daca nu ai langa tine pe cea mai buna prietena, atunci pe cine? Doar la ea apelezi cand ai nevoie de ajutor, doar ea iti da umarul ei ca sa plangi, doar ea vrea sa te inveseleasca, doar despre ea sti cu adevarat un lucru ' te iubeste. esti ca o sora pentru ea.'. E pacat sa te certi cu cea mai buna prietena... deci nu mai sta, si impacate cu ea. Cu siguranta va fi fericita sa va impacati love struck.

Bafta! Pup :*.