| Temari123 a întrebat:

Va rog ajutor.
Deci, in vacanta aia de primavara din aprilie mi-am facut eu Facebook-ul (bine, m-a ajutat o prietena sa-l fac). Acea prietena sta la Bucuresti, iar bunicii ei la Iasi, in bloc cu mine. Ea vine la bunici doar in vacante.
Dupa cum ziceam, in vacanta aia din aprilie mi-am facut Facebook-ul impreuna cu prietena mea. Cand ea a plecat la Bucuresti cand a inceput scoala, vorbeam pe Facebook si pana la urma nu stiu ce s-a intamplat de am inceput sa ne certam. Peste cateva zile, ce-am vazut? Un mesaj pe telefon. Era de la prietena mea. Mi-a zis : "Sa stii ca cu mine ai terminat-o". Si eu am trimis mesaj pe Facebook, nu pe telefon ca cica "bine ca ai terminat-o cu mine, sa nu mai indraznesti sa ciocani la usa mea cand vi la Iasi" si m-am trezit cu-n mesaj pe Facebook, cica era de la mama prietenei mele, zicea ca prietena mea e la tatal ei acasa si ea a ramas pe facebook. eu n-am crezut-o ziceam: "Fato, termina-te cu farsele stiu ca esti tu." si pana la urma ea mi-a zis: "A, nu ma crezi ca sunt mama ei? Te-am sunat. Raspunde!" si eu mi-am dat seama atunci ca chiar e mama ei si ca nu m-a pacalit, cand m-a sunat am mintit-o pe mama prietenelei mele ca nu aud telefonul, si dupa ea a zis: "Bine, hai ca vorbim la Iasi cand venim noi in vacanta mare."
Va rog, ajutor! Ce ma fac? O sa ma certe! Nu vreau sa fiu certata! Mi-e frica!
Am 9 ani. Si apropo, mi-am cerut scuze doar prietenelei mele si ne-am impacat, dar acum a ramas mama ei, ce fac sa nu ma mai certe? Ca m-am impacat cu prietena mea!
Funda + vot!
MULTUMESC DIN SUFLET CELOR CARE NU-SI BAT JOC!

Răspuns Câştigător
| EşanuPaula a răspuns:

Nu ai de ce să-ţi fie frică, nu o să te certe nimeni, stai liniştită.
E normal să-i fi spus că nu mai are ce căuta la tine, atâta timp cât ea a spus că aţi terminat-o.
Nici mama ei nu o să-ţi facă nimic, keep calm.
Vorbeşte cu părinţii tăi şi spune-le toate amănuntele.

| Temari123 explică (pentru EşanuPaula):

Nu intelegi.
Am uitat sa zic in intrebare ca eu am facut-o nesimtita, urata, rea etc. |Mama ei a vazut si a zis ca ma va certa! in plus fratele meu mai mare i-a zis mamei repede ca a flat si mama m-a certat rau.

4 răspunsuri:
| Lαrisα a răspuns:

Nu o sa te certe, stai calma. Povesteste-i si ei ce s-a intamplat si daca nu te crede poti sa-i arati si mesajul. In orice caz nu are de ce sa iti fie frica, nu o sa iti faca nimic.

| Temari123 explică (pentru Lαrisα):

Nu, ca, cam eu am inceput cearta... pe la mijlocul certii am si facut-o nesimtita si urata pe prietena mea, cum sa nu ma certe? crying

| tsal24 a răspuns:

Ti-a trebuit Facebook fata? Temperamentul te baga in belele, mandria te impiedica sa iesi din ele. Sper ca reusesti sa iti dai seama ce am vrut sa spun.