| AndreeaMocanu a întrebat:

Va rog, daca vreti sa ma ajutati cititi toata "povestea" pe care o voi scrie mai jos.
Tocmai m-am intors dintr-o tabara superba.Fiind destul de scumpa, parintii mei s-au straduit mult sa stranga bani sa ma trimita pentru ca imi doream foarte mult sa merg.Toata noaptea dinaintea plecarii nu am putut dormi din cauza entuziasmului si a emotiilor. Ceea ce mi s-a intamplat mie aduce putin a "Camp Rock", dar este adevarat.Sa sarim direct la momentul cand am ajuns.Era un peisaj superb, feeric.Erau multe casute din lemn, o scena imensa, o piscina, tot ce mi-am putut dori vreodata.Peste cam o ora vad o limuzina parcand in fata taberei. Din ea iese o fata frumoasa, de varsta mea(13 ani) cu un catelus alb si pufos in brate. Dupa ea au iesit doua femei despre care am auzit ca erau make up artist-ul vs. hair stylist-ul ei.Soferul limuzinei coboara si da jos din masina doua suporturi pe care erau cam 5 valize imense.Cand a intrat in curte toate fetele s-au dus la ea ca o furtuna si ii puneau tot felul de intrebari"Lila, cum ti-ai petrecut anul scolar?, Ce ai facut de Craciun?, Dar de Pasti?, Dar de ziua ta?", etc.Am aflat mai tarziu ca Black Eyed Peas au cantat la majoratul surorii ei, eu fiind o mare fana B.E.P.Mai intai nu am crezut-o, dar ne-a aratat poze pe telefonul ei mobil:O.Atunci am vrut sa fie prietena mea, mai ales ca eu am un fel de "slabiciune" pentru fetele fitoase si bogate.Asadar i-am cerut ID-ul, ea spunand ca nu se simte comfortabil cu asta.Nu am insistat, dar am aflat de la o colega de a ei de camera contul ei de pe formspring.me(este un site unde "vedetele"de pe internet primesc intrebari de la "fani", ea fiind cunoscuta pe internet datorita imaginilor postate pe lookbook.nu). Am inchiriat calculatoru din cabana pentru o ora si am intrebat-o pe formspring.me daca ar vrea sa imi dea ID-ul ei si mare mi-a fost mirarea cand mi-a raspuns la fel.In penultima seara era un concurs de frumusete.Nu am avut destula incredere in mine pentru a participa. Unii oameni erau angajati sa le faca poze la concurente.Bineinteles ca Lila s-a inscris.Nu mare mi-a fost mirarea cand a castigat concursul de frumusete.Toata lumea a inceput sa ii ceara autografe, iar eu mi-am pierdut si ultima picatura de incredere. Abia asteptam sa scap de tabara pentru ca ma simteam un NIMIC pe langa Lila.Eram foarte stresata cand ea trecea pe langa mine. Ei, si-acum e acum.La focul de tabara toti copiii au trebuit sa spuna scoala la care invata si orasul in care locuiesc.Cand s-a ajuns la Lila am aflat ca locuieste in acelasi oras cu mine si ca urmeaza sa invatam in aceeasi clasa in urmatorul an scolar!
Asadar am ajuns la intrebarea pentru voi:Ce sa fac pentru ca ea sa ma observe si sa devenim prietene? Multumesc anticipathappy.

12 răspunsuri:
| Georgiana21 a răspuns:

E o prostie ceea ce vrei sa faci. Incerci sa fii prietena ei doar pentru a nu te simti inferioara.Prietenia este reciproca, iar tu nu trebuie sa te rogi de ea sa-ti fie amica, pentru ca dai semne de slabiciune.

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Salut! Nu-mi vine sa cred ca vrei sa fi prietena cu o fata care te-a facut sa te simti un nimic, doar pentru banii ei!:O
Fata aia nu este de nasul tau, tu esti mai buna decat ea si nu trebuie sa te rogi ca sa fiti prietene! Prietenia este un simt reciproc de,, dragoste,, fata de celalalt!
Bafta!
Cred ca o sa fie un cosmar cu ea in clasa!sadsad

| kappa a răspuns:

E penibil nu trebuie sa fii prietena cu ea doar pentru ca este pupulara sau bogata... daca se intampla se intampla

| AndreeaMocanu explică:

Multumesc mult, voi lua in considerare sfaturile voastre. sper sa reusesckiss

| papooshyka a răspuns:

Eu cred la fel, intreab-o daca vrea sa fiti amice, daca nu, las-o in pace.ca toti suntem la fel... D-zeu ne iubeste pe toti.si nu tine la unul mai mult si la altul mai putin.asa si oamenii, nu tin la ea pentru ca e populara, ci pentru ca e ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori ne simtit inferiori fata de persoanele care au o mai buna stare materiala...Parerea mea este ca ar trebui sa-ti placa caracteru acelei fete, comportamentu etc...si nu ca are bani si ca este V. i. p. Daca nu te atrage aspectu ei sau in primul rand caracteru las-o baltahappy nu are rost sa incerci sa o cuceresti doar pentru ca are bani si e celebratonguehappy nu ar tine

| PrintesaTaPisicutaRoxyKa a răspuns:

Asculta-ma bine. O Avea ea bani, celebritate si faima, dar nare inima asa ca tine.Prietenele tale daca chiar sunt prietene vor fi cu tine la greu. Daca iti sunt pritene se va intampla.Nu e usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in prima zi de scoala sa face cunostinta sa o intrebi cat eceasu pentru a te baga inseama apoi o intrebi o tema apoi o sa iesiti ibtrun parc etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei neaparat sa fii prietena cu ea? doar pentru ca e populara? pff mai bine o lasi balta din cauza ei sa-r putea sa intrii in belele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei neaparat sa fii prietena cu ea? doar pentru ca e populara?pff mai bine o lasi balta din cauza ei sa-r putea sa intrii in belele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta sunt de acord cu toate fetele care tiau scris, nu trebuie sa prietenesti cu ea daca tea pus in asemenea situatie penibila, cred ca mai bine ar fi sa faci unpik misto de ea si sa le spui prietenelor tale in secret ca ea e VEDETA care acum invata la voi si sa planuiti ceva amuzant!

| Luv you a răspuns:

In ce tabara te-ai dus?