| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Eu am 23 de ani si este cineva care tot flirteaza cu mine. Problema e ca acel barbat este mai mare cu 16 ani decat mine si este insurat, are copii. De fiecare data cand ma vede îmi " bate" apropouri, imi da cu subinteles ca ar vrea de la mine mai mult decat o simpla prietenie, ca sa zic asa. Ma priveste foarte tandru, vorbeste frumos cu mine, ba chiar mai mult, ma gadila, ma atinge in diferite feluri, dar nu obscene. Eu i-am spus ca nu vreau sa-i stric familia, nu vreau sa am o relatie cu el. Voi ce spuneti, e posibil ca intr-adevar sa aiba sentimente pentru mine sau doar face misto? Din privirea lui imi dau seama ca nu minte, dar totusi si ochii pot minti, nu? Oricum eu nu vreau sa-i stric familia.

Răspuns Apreciat de Editori
| Florin9Florin9 a răspuns:

Cred că ar trebui să rămâi în continuare cu dorința de a nu-i strica familia și să nu fiți mai mult decât prieteni, fie că te iubește pe tine mai mult decât familia lui, fie că nu, trebuie să înțeleagă că are o familie și trebuie să își asume responsabilitate.
În plus, știu că se tot zice că vârsta e doar un număr, dar cred că o diferență de 16 ani e prea mult...
De asta te sfătuiesc să nu accepți mai mult de o prietenie cu el.

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu are rost sa fii împreună cu el din motive evidente. Încearcă să îți găsești pe unul de vârsta ta.

| Emma30555 a răspuns:

Oamenii mai simt nevoia sa flirteze, se pot simți atrași involuntar de către cineva, nu e este în avantajul tău sa dai curs unei asemenea relații

| FreddieM a răspuns (pentru Emma30555):

,,Oamenii mai simt nevoia sa flirteze, se pot simți atrași involuntar de către cineva"
Sunt curios daca acesta explicatie ar functiona si daca sotul tau ar flirta cu altcineva, o colega sau o amica de exemplu. In locul tau as mai medita asupra chestiunii in cauza.

| gemeni6226 a răspuns:

Sfatul meu e sa te tii tare si sa-l eviti. Oricit de multa miere ar picura din priviri din vorbe, dupa ce o sa te aiba o sa vezi caci o sa fii doar ca o noua jucarie cu care se va juca un timp si atit.In mod sigur o sa-ti para rau daca o sa vrei mai mult decat aventura.Caci mai mult decat cateva nopti fierbinti nu vei obtine.Dar daca atit ti-e ok, e viata ta.

| FreddieM a răspuns:

Daca ai fi o persoana corecta, nu ti-ai mai pune problema daca are sau nu sentimente pentru tine, ci ai fi fost categorica cu el ca asa ceva nu se face. Intuiesc insa ca esti totusi atrasa de el si ca jocul lui nu iti displace, mai ales ca te face sa te simti inportanta si apreciata. Are,, scoala" tipul, ai grija, cazi usor in cursa lui. Vrea aventuri cu tinerele, respect ZERO fata de familie.
Acum doar tu esti sefa situatiei, mergi pe plus sau pe minus, tu alegi dar totul are o consecinta nu uita. Take care

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

23 de ani...tot naivă, tot naivă?
Te vrea de "o stație", drăguțo, nu mai pune botul la orice vrajeala ieftina a unui bosorog libidinos.
Ai daddy issues? Vrei sa-i faci injectia de insulina, sau ce sa faci cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce iti pasa tie de familia lui? Si da poate avea sentimente pentru tine, poate are o casnicie nefericita., iar o fata tanara este ca o alinare sufleteasca., daca si tu vrei ce ai de pierdut? Putina aventura n-a stricat nimanui

| Jus7t a răspuns:

Dacă nu își mai iubește nevasta să divorțeze și de abia apoi să caute vaginuțe tinere.
Să zicem că e îndrăgostit de tine dar bănuiesc că e conștient că o să îi treacă și că tot la nevastă o să se întoarcă, știu mulți care zic că "doar trei ani ține dragostea" așa că dacă el gândește tot la fel știe ce are de făcut, adică se.x cu tine și rămâne cu nevasta.
Totul o să fie secret cel mai probabil.

| Byaion a răspuns (pentru Jus7t):

De aproape 1 an tot insistă, desi vede ca il evit