Întrebare recomandată | Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Vara asta am terminat liceul si am luat bacul.Nu am putut da la facultate din motive persoanele. Am incercat sa ma angajez insa peste tot se cere exeperienta sau te duci la interviuri, iti arunca un "te sunam noi" si astepti pana iti vine rau.
Aveti idee pentru ce posturi sa aplic un cv sau unde sa ma angajez in Bucuresti?
Multumesc.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca ca vanzator la marile magazine sau agent de paza. Nu poti avea alte pretentii atata timp cat sunt mii de someri cu studii superioare si probabil ca nu ai nici relatiile necesare.

| Jipa95 a răspuns:

Se gasesc destul de multe joburi in Bucuresti, dar ai nevoie si de conditie fizica. De exemplu la Dragonul Rosu, fac angajari, au nevoie de oameni pentru a cara marfa, paznici, etc. Nu este cine stie ce, dar este mai bine deca sa nu ai deloc un loc de munca.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Vezi in comert

| ArthosClaudiu a răspuns:

Stai linistit prietene, nu esti singurul in situatia asta.Cine e de vina? Noi cu siguranta pentru ca permitem sa traim in acest mod in aceasta tara in acest sistem!

| patriciatimeea a răspuns:

Mergi in alta tara pentru un an.,. pana cand dai admiterea la facultate anul viitor.Acolo esti platit mult mai bine, doar ca intervine dorul de casa.

| PreaTareღ a răspuns:

Paznic, Om de a cara cutii, Vanzator.

| dIeZz95 a răspuns:

Din pacate, singurele posturi la care ai avea sanse sunt : casier, picker, manipulant, agent de paza, picol, vanzator si inca cateva. Pana la urma, la 18-19 ani nu prea ai nevoie de salariu foarte mare. Sa iti cumperi de imbracat, incaltat si sa ai bani de buzunar pentru cico big grin
Si sa iti dau si niste
agent de paza - 10h/zi (10 zile/luna) - 8 mil (EuroGroup)
casier - 4h/zi (20zile/luna) - 5 mil (Kaufland)

| mgtow a răspuns:

Pilele conteaza mult intro angajare, eu intru la o firma cu ajutorul unui vecin altfel nu ma vedeam acolo.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Parcă s-a aplicat legea voluntariatului, dacă vrei un anumit loc de muncă poți face voluntariat și să mergi în CV cu diploma/diplomele care să ateste că ai făcut asta

| anonimule1414 a răspuns:

Inteleg ca tu nu ai dori sa lucrezi chelner sau agent de paza poti sa te angajezi ca barmen sau barista la tucano cooffee sau daca doresti sa ai un serviciu normal fa macar o facultate sfatul meu