| Micutsaaaa02 a întrebat:

Voi credeti in horoscop? Sau in compatibilitatile dintre zodii de pe net?

Răspuns Câştigător
| Ritsuko a răspuns:

NU,desi e o prostie multi cred in horoscop.Mi se pare penibil sa-mi zica cineva ca a citit in stele ce fac eu maine, saptamana viitoare, luna viitoare sau anul viitor.Si venind vorba despre compatibilitate, nu o sa-ti spuna stelele ce fel de persoana esti dar sa-ti mai spuna si cu cine te potrivesti.
Mi s-a intamplat sa citesc din plictiseala horoscopul mai demult si zicea ca in acea saptamana imi voi gasi dragostea, am intalnit-o, era bunica.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

| Furculingură a răspuns:

Este o prostie. Pot trăi foarte bine şi fără să citesc ce spun astrele despre zodia mea.

| Pricked a răspuns:

Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Hai sa fiu eu giga-contra.
Nu cred in horoscop (zilnic, saptamanal, lunar, anual, pe viata...), dar compatibilitatile dintre zodii se cam adeveresc.
Asta nu inseamna ca daca scrie pe net ca nu esti compatibil cu o persoana din cauza zodiei, nu poti fi fericit langa acea persoana. Nu e o stiinta exacta.
Insa mie mi se pare ca in general, caracterizarile dupa zodie se potrivesc, ca urmare se poate estima o compatibilitate intre doua persoane, pornind de la zodii.
Cat despre horoscopul (cititul) "viitorului", de cele mai multe ori anunta lucruri generale, de rutina, care oricum se pot intampla oricand, iar pentru mine (si cred ca si majoritatea) nu prea se adeveresc. Ar fi cel putin ciudat ca toata omenirea sa fie impartita in 12 (dupa zodii), iar toti oamenii din zodia x sa aiba toti acelasi tip de activitati, emotii si realizari pe parcursul unei zile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O aberatie, caci altfel dupa zodii, unii trebuiau bagati la puscarie inca din pampers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt pentru distrusi mintal. Cum poti crede ca, cunosti e persoana citind niste prostii in un ziar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, trebuie sa fii retardat dea binelea sa crezi in chestii de genul.

| Lαrisα a răspuns:

Nu.
Nein.
Niet.
No.
Ingen.
いいえ

| Wukii a răspuns:

Nu, nu cred în așa ceva.

| AnonimaAntonia a răspuns:

Nu, dar imi place sa le citesc

| parazi7u a răspuns:

Nu cred nici eu, totala fictiune, dar ca lectura e buna, uite aici un horoscop bun http://www.zodiamea.com/ :P