| camiitsu a întrebat:

Vreau sa fac rost de numarul de telefon al cuiva cunoscut din orasul meu. Prietena mea are o prietena care are numarul lui dar zice ca ii e aiurea sa il ceara sau sa ii ia telefonul, ce sa faccc? Cum sa mi conving prietena sa ia numarul, sau sa ii ceara telefonul pentru ceva, nu stiu, help crying

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Daca e o persoana cunoscuta sigur poti gasi numarul de telefon undeva pe net. Fie ca e vorba de un impresar, fie e afisat pe site-ul sau profilul personal de pe facebook... Daca prietena respectiva nu vrea sa ti-l dea, nici daca ii propui ceva la schimb (un serviciu sau un produs pe care si-l doreste sau chiar banilaughing ), incearca prin alte cunostinte comune, sau apeleaza (online) direct la persoana cu care vrei sa discuti. Daca stii cum sa pui problema, probabil vei obtine o intalnire in care sa discutati subiectul care te intereseaza happy

| Ritsuko a răspuns:

Dai la schimb alt numar de telefon, o sacai pana ti-l da, i-l ceri frumos.